6 thoughts on “$5.99 or twice as much for $16.99? WTF?”

  1. I've seen 20oz mountain dew bottles sitting right next to 1L bottles in the refridgerators at gas stations with the 20oz bottles $0.10 more than the 1 L.

    1. Me too, but that's just because the gas stations like to rip you off like that.

      But what's with this? I mean, I can buy 3 packs of 4 for the price I can get a 1 pack of 8.

Leave a Reply to jon787 Cancel reply